Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Hormon Yoga Terapi Uzmanlık Kampı

Mayıs 6 - Mayıs 10

Hormon Yoga Terapi Uzmanlık Kampı – Seda Shambhavi & Özgür Turan  – 6 – 10 Mayıs 2020  Kızılbük Ahşapevleri – Mesudiye, Datça

Aralık 2015’ten beri İzmir, Ankara ve İstanbul’da yoğunlaştırılmış atölyeler şeklinde paylaştığımız Hormon Yoga Terapi sistemi hormonlar üzerinde yaptığı hızlı ve olumlu etki üzerine yoğun ilgi görerek hızla yayılıyor. Atölyelere katılan yoga eğitmenleri tarafından gelen talep üzerine, 200 saatlik eğitmenlik eğitimi olan yoga eğitmeni meslektaşlarımızla Hormon Yoga Terapi Sistemini 5 günlük eğitim kampı formatıyla daha kapsamlı ve etkili bir şekilde paylaşıyor ve hızlı dönüşümlere şahit oluyoruz. Böylelikle hormon sorunları yaşayan öğrencileri olan arkadaşlar bu sistemi kullanabilecekler. Eğitmen olmayan ancak ciddi hormon sorunları yaşayanlar da bilgilenmek ve kendileri üzerinde çalışabilmek için bu kampa katılıp katılımcı belgesi alabilecekler.
Eğitime katılan uzmanlar, eğitim sonunda üreme hormonları, menapoz, tiroid ya da her iki alanı da içeren yaklaşık 80 dakikalık bir hormon yoga terapi dersini hazırlayıp bu dersi güvenli bir şekilde verme bilgi ve deneyimine sahip olacaklar. Ayrıca eğitim boyunca hormon sistemini ezoterik anatomi açısından incelemekle kalmayıp, holistik yani bütünsel bir yaklaşım olan Çin’in Taocu yaklaşımı ve Ayurveda Tıbbı açılarından da inceleyerek hormonlarla ilgili birçok farklı bilgi edinecekler. Sistemin kendisi hatha yoga, kundalini yoga, Tibet odaklanma ve meditasyon tekniklerinden harmanlanmış olup ayrıca gevşeme, imgeleme, stres yönetimi ve rahatlama tekniklerini de yoğun bir şekilde kullanarak yoga nidraya da önemli bir yer veriyor.

 

Not: Bu eğitimin teorik bilgileri Seda Shambhavi’nin kendi bilgi ve deneyim birikimiyle donanmış olup 4 yıl önce Hindistan’da almış olduğu orijinal eğitimin içerdiği bilginin beş katını içermektedir. İçerik, bilgi ve deneyim aktarımı kendisinin donanımı arttıkça artacaktır.

Eğitim Günlük Akış;

6 Mayıs Çarşamba:

 

14:00 -16:00 arasında varış ve yerleşme
17:00 Salonda toplanma ve açılış
17:30 HYT Üreme organları ve Menopoz Serisi Öğrenme ve Uygulama
19:00 Akşam yemeği
20:30 Hormon Yoga Sistemine giriş – Teori

7 Mayıs Perşembe:
7:30 HYT Üreme organları ve Menopoz serisi Uygulama
9:30 Kahvaltı
11:30 HYT Tiroid ve Metabolizma Serisi öğrenme ve Uygulama
13:30 Öğlen Yemeği
17:00 HYT Tiroid ve Metabolizma Serisi Uygulama
19:00 Akşam yemeği
20:30 Stres hormonlarına yönelik çalışma ve Yoga Nidra

8 Mayıs Cuma:
7:30 HYT Üreme organları/Menopoz ve Tiroid karma ders öğrenme ve uygulama
9:30 Kahvaltı
10:30 Hormon Yoga ve Hormon Sistemi üzerine teorik ders
13:30 Öğlen yemeği
17:00 HYT Tiroid ve Metabolizma Serisi Uygulama
19:00 Akşam Yemeği
20:30 Serbest grup ve bireysel çalışma

9 Mayıs Cumartesi
7:30 HYT Üreme organları ve Menopoz serisi Uygulama
9:30 Kahvaltı
10:30 HYT Eğitmen adaylarının dersleri ve geri bildirim
13:30 Öğlen yemeği
17:00 HYT Eğitmen adaylarının dersleri ve geri bildirim
19:30 Akşam yemeği
20:30 Serbest grup ya da bireysel çalışma

10 Mayıs Pazar:
7:30  HYT Eğitmen adaylarının dersleri ve geri bildirim ve Sertifika töreni

9:30 Kahvaltı
12:00 Kapanış ve otelden ayrılma…..

Kontenjanımız  16 kişidir ve eğitimde önödeme yapıp kayıt yaptırana öncelik verilecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara  YACEP imkanı tanıyan 60 saatlik bir eğitim sertifikası verilecektir.

Kayıt ve rezervasyon için katılımcı adaylarının 350tl ön ödemeyi en kısa zamanda kadar Garanti Bankası- Datça Şubesi Seda Kervanoğlu Turkurka adına TR110006200101300006699904 nolu hesaba ödemeleri rica olunur. Kayıt yaptıran katılımcıların otel rezervasyonu otomatik olarak yapılacaktır. Kayıtlar başlamıştır. İptal söz konusu olduğunda önödemenin iadesi yapılamaz.
Bilgi ve kayıt: Seda Shambhavi 05379618572
seda@suryaturkey.com
Özgür Turan 05332271104
Eğitim bedeli: 1850tl

Erken Ödeme:  1700tl    (Tek seferde ödeme için son tarih 1 Mart 2020)
Yer: Kızılbük Ahşapevleri, Kızılbük – Mesudiye
Konaklama: 2 ya da 3 kişilik odalarda tam pansiyon günlük bedel netleşince katılımcılara bildireceğiz.

 

Katılımcı Eğitmenlerin HYT Sistemi ve Eğitim ile ilgili Geribildirimleri

 

Hormon Yoga Terapi eğitimini alarak bedenimizin ne kadar mucizevi bir yapıya sahip olduğunu daha net idrak ettiğimi söylemek isterim. Hormon sistemi bedenimizde saklı bir bilgelik. Öyle ki; Kalp basıncını ve kalp atışının hızı, vücut ısısının dengede tutulmasını, susama, idrar oluşumu, açlık ve tokluk hislerinin ayarlanması, günlük yaşam ritmimizin, duyu ve davranışlarımızın ayarlanması, doğumun başlamasına yardımcı olması, süt salgılama, bağışıklık sistemi, hayatta kalma güdüsü ve şu anda sayamadığım birçok yaşamsal gerekliliklerimizin düzenlenmesini sağlayan bir sistem.

Hormon Yoga Terapi, dinamik asanalar, pranayamalar, Tibet enerji teknikleri, bandhalar, mudralar, mantralar ve terapatik yoga nidranın da  olduğu etkili bir çalışma.

Hormon Yoga Terapiyi hayatınıza geçirdiğinizde bağışıklık sisteminiz başta olmak üzere tüm hormon sisteminizde iyileşme, düzenlenme ve bunun etkisi olan sağlıklı, zinde bir bedene sahip olursunuz.

Seda hoca tüm bilgisini paylaşmak için zamanla yarışan, net bir yoga insanı. Kendisinin yaşam ve eğitim tecrübelerinden faydalanarak, kendime yaşam boyu sahip olacağım eşsiz bir hediye verdiğimi söyleyebilirim.

Kalpten sevgilerimle.

Servet Duygu Ceritoğlu

:

Ben uzun yıllardır Haşimato Hipo Tiroid hastasıyım. Önce kendime sonra öğrencilerime şifa olması için eğitimi almaya geldim. Kısa zamanda bol pratik ile uygulamayı pekiştirdik ve etkisini anladık. HYT sistematiği çok güçlü, etkisini eğitim sürecinde dahi hissettim. Enerjiyi yükselten hemen kendini iyi hissettiren bir pratik uygulaması var. Hormon sorunları yaşayan tüm kadınların uygulamasını dilerim, her yaşta güçlü ve sağlıklı kadınlar için Hormon Yoga Terapi öneriyorum.

Aylin Güney

:

Hormon yoga terapiyi deneyimleyen bir yoga hocası olarak şunu söyliyebilirimki, yoga ile ilgili düşünceniz ne olursa olsun, HYT  klasik hata yoga pozlarından esinlenerek  oluşturulmuş olsa bile , bence hata yogadan daha güçlü ve dinamik nefes egzersizlerini içeren  bir pratik olarak mutlaka ön yargı içermeden deneyimlenmesi gerektiğini düşünüyorum

Aldığım HYT eğitiminin  kendi pratiğime katkısını ve şifasını eğitimin 3. gününde fark etmeye başladım, bedenimdeki yaşam enerjisini yükselterek , çok dinamik ve uzun süreli tutan bir sistem. Bu sistemi öğreterek hayatıma kattığın için tüm kalbimle teşekkür ederim .

Sevgiler

Neslihan Gökgöz

:Seda ve Özgür Hocalar ile birlikte Hormon Yoga Terapisi (HYT) eğitmen eğitimine katılmaya karar verdiğim için çok mutluyum. Bu yoğun eğitim sadece bize bu sistemin çeşitli sekansları öğretmekle kalmadı, aynı zamanda hormonlar, beslenme, stresin vücut üzerindeki etkileri gibi son derece önemli bilgiler edindik. HYT’nin geleceğin yogası olduğunu söyler Seda Hoca ve kendisine bu konuda katılıyorum. Hormonal ve tiroid dengesizliklerinde, erken menopozda ve kısırlıkta bir artış olduğunu çoğumuz farkındayız ve bu sistem bu sorunların üstesinden gelmede çok etkili görünüyor. Gelecek eğitimi dört gözle bekiyorum…Yonca Bursalı

Detaylar

Başlangıç:
Mayıs 6
Bitiş:
Mayıs 10
Etkinlik Kategori: